Промо

Мобільний додаток «ЙоЙ»

Комплексний digital-супровід

Національний проєкт «ЙоЙ» реалізовувався в межах програми з поліпшення системи шкільної освіти для національних меншин Закарпатської та Чернівецької областей. 

В рамках проєкту команда розробила мобільний додаток у вигляді багаторівневої гри, яка полегшує процес викладання (для вчителів) та вивчення (для учнів) української мови в початкових класах. За допомогою візуального, аудіо та текстового контенту додаток-гра допомагає учням початкових класів опановувати українську мову легко та цікаво.

Мобільний додаток “Йой” створений для вивчення української мови учнями початкової школи (1-2, 3-4 класів), для яких рідною в Україні є угорська чи румунська мова.

Мета додатка допомогти викладанню (для вчителів) та вивченню (для учнів) української мови в школах, де більшість учнів розмовляють угорською та румунською мовами.  Застосунок, який навчає у форматі гри, може бути використаний викладачами як додатковий дидактичний матеріал під час уроків. Це допоможе учням поступово вдосконалити свої навички з читання та вимови.

З реалізацією проєкту допомагали  Міністерство освіти і науки України, Міністерство міжнародних справ Фінляндії та ЄС. 

З яким викликом ми зіткнулися?

Під час роботи над проєктом ми зіткнулися з проблемою карантинних обмежень, тому пілотування проводилося в режимі онлайн. До того ж через те, що деякі сім’ї мали один смартфон (і для спілкування, і для пілотування), ми часом не могли точно відстежити реакцію дитини. Проте нам вдалося оптимізуватися та провести пілотування інформативно та на результат. 

Що було зроблено?

  • Розробка та затвердження концепції
  • Глибинні інтерв’ю з експертами та викладачами української мови з Чернівецької та Закарпатської областей
  • Розробка неймінгу, логотипу, айдентики, методологічного та технологічного концепту
  • Складання методичного посібника із залученням експертів-філологів
  • Розробка технічного прототипу
  • Створення контенту, розробка додатка, пілотування та фінальний реліз

Результати

9 000

годин роботи

700

годин тестування

50

годин співбесід із батьками

Над проєктом працювали:

Ініціатор — “Навчаємось разом” (Learning Together). Чотирирічна програма співпраці, яка розпочалася між Україною та Фінляндією в липні 2018 року. Наприкінці цього ж року до програми приєднався ЄС, який надав додаткове фінансування з метою покращення якості викладання української мови серед національних меншин. Реалізовує проєкт компанія FCG Ltd. Проєкт має національне охоплення та спрямований на підтримку реформи Нова українська школа (НУШ), особливо в галузі початкової освіти. Він охоплює три взаємопов’язані напрями: підготовка вчителів, популяризація освіти та нове освітнє середовище.

Розробник — “Friends of Brands”. Комунікаційна агенція, яка створює комплексні рішення для просування брендів і суспільних ідей. Для цього проєкту агенція розробила концепт мобільного додатка у вигляді гри з яскравим дизайном та візуальним рядом. 

Компанія Implex розробники проєкту, повністю створили додаток на Android та Apple store.

Акаунт-менеджери проєкту Оксана Черновол, Анна Феринська  –  погоджували матеріали, відповідали за внутрішню комунікацію у проєкті, провели 12 тестувань із дітьми із Чернівецької та Закарпатської області, контролювали роботу проєкту.

Дизайнер Анастасія Ніколенко. Створила іконки та лендинг додатку.